Dlaczego ćwiczenia są tak ważne podczas odchudzania?

Dlaczego ćwiczenia są tak ważne podczas odchudzania?Dlaczego ćwiczenia są tak ważne podczas odchudzania?

Regularne ćwiczenia są niezbędne dla utrzymania dobrego stanu zdrowia podczas odchudzania i pomagają nam upewnić się, że unikniemy efektu jo-jo w przyszłości. Dużo osób poleca takie suplementy jak np. piperyna.

Nie zniechęcaj się już samym słowem „ćwiczenia”. Nie muszą być one bolesne i z całą pewnością nie powinny być. 30 minutowy energiczny spacer może być tak samo skuteczny jak bieganie. Ludzie, którzy mają genetyczne predyspozycje do otyłości, mogą dzięki takim codziennym 30 minutowym spacerom zmniejszyć ryzyko otyłości, co odkryli naukowcy z Departamentu Żywienia ze „Harvard School of Public Helath”.

30-minutowy spacer może być tak samo skuteczny jak bieganie.

Oprócz tego pomaga osiągnąć twój deficyt kaloryczny, zgodnie z CDC, aktywność fizyczna rzeczywiście pomaga utrzymać masę ciała.

Ćwiczenia pomagają również upewnić się, że nie tracimy masy mięśniowej, co często zdarza się podczas odchudzania.

Dieta w połączeniu z ćwiczeniami pomaga otyłym ludziom schudnąć- dwa raporty opublikowane w JAMA (Tygodnik Amerykańskiego Stowarzyszenia Lekarskiego) wykazały, że osoby z nadwagą lub otyli mogą znacznie stracić na wadze, jeżeli przestrzegają rocznego programu odchudzającego, które obejmuje aktywność fizyczną. Dlaczego ćwiczenia są tak ważne podczas odchudzania?Dzięki dodaniu ćwiczeń fizycznych do programu odchudzania mogą oni zgubić większą ilość masy ciała, niż kedy przestrzegali by samej diety.

Faktycznie, połączenie tych dwóch czynników daje znacznie lepsze rezultaty. Zespół z centrum „Fred Hutchinson Cancer Research Center” odkrył, że zarówno dieta, jak i ćwiczenia są niezbędne do skutecznego odchudzania.

Czy wysiłek fizyczny wzmaga apetyt, co może prowadzić do nadwagi? Nie! Jest to jeden z największych mitów, w który wierzy wiele osób z nadwagą. Amerykańska Akademia Medycyny Sportowej zacytowała raz Janet Rankin, doktorkę i ekspertkę w dziedzinie żywienia i aktywności fizycznej, która powiedziała:

Praktyczną odpowiedzią na twierdzenie, że ćwiczenia wzmagają apetyt, przez co prowadzą do przyrostu masy ciała, jest po prostu rozejrzenie dookoła. Jeżeli by tak było, to Ci którzy regularnie uprawiają sport, byliby najgrubsi. A tak oczywiście nie jest.

We will be happy to hear your thoughts

Zostaw komentarz